Güncel Haberler

Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı başvuru ne zaman, şartları neler ve nasıl başvurulur?

Başvuru yapanların gündeminde Sağlık Bakanlığı personeli alım koşulları, başvuru tarihleri, kontenjan dağılımları, şube ve personel dağılımları yer alıyor. Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere terörle mücadele engelli (TMY) sayılmayacak 419 kadrolu eski mahkum/yaralı statüsünde “temizlik personeli” çalıştıracak. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruyla işe alınacak pozisyonlar, başvuru tarihleri ​​ve yöntemleri belirlendi. Başvuru yapabilmek için adayların gerekli şartları taşıması gerekmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONELİ NE ZAMAN İYİLEŞTİRECEK?

Sağlık Bakanlığı personeli alımına ilişkin prosedürler 4 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 8 Aralık’ta sona erecek. Adaylar, 4-8 Aralık tarihleri ​​arasında Başvurular Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) “esube.iskur.gov.tr” adresine yapılabilir.

Sağlık Bakanlığı Temizlik Personeli alımı ne zaman başvurulacak, şartları neler ve nasıl başvurulacakSAĞLIK BAKANLIĞI ÇALIŞAN ALINIMI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı tarafından 419 “temizlik personeli” alımı, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) “esube.iskur.gov.tr” adresi üzerinden belirtilen tarihler arasında gerçekleştirilecek. Kalıcı personel alımları il düzeyinde gerçekleştirileceğinden başvurularda adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki adayların adresleri dikkate alınacaktır. Başvuru koşulları ve aranan niteliklere ilişkin bilgi İŞKUR internet sitesinde yer alacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK PERSONELİ ALINIMI BAŞVURU EKRANI

Sağlık Bakanlığı Temizlik Personeli alımı ne zaman başvurulacak, şartları neler ve nasıl başvurulacakSAĞLIK BAKANLIĞINA PERSONEL ALINIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

4 Aralık 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık Bakanlığı’ndan:

1. 2500 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi uyarınca Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek. 4857 sayılı Kanun ve ilgili hükümleri ile eski hükümlü veya terörle mücadelede geçersiz sayılmayacak şekilde yaralanan kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarında işçi olarak çalıştırılmasında uygulanacak usul ve esaslara ilişkin yönetmelik, anılan Kanuna dayanılarak çıkarılmıştır. Eski Mahkum/TMY statüsünde 419 kalıcı işçi geçici olarak işe alınacak.

2. Adaylar ilan metnine Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr ​​adresinden ulaşabileceklerdir.

3. Başvurular, 04/12/2023 ile 08/12/2023 tarihleri ​​arasında Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr​​​​ adresi üzerinden elektronik (çevrimiçi) erişim yoluyla alınacaktır.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı 419 || Sağlık Bakanlığı personeli alımına başvuru şartları ve tarihleri ​​2023
4. Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet/meslek türlerine yönelik personel alımları il düzeyinde gerçekleştirilecektir. Başvurularda adrese göre nüfus kayıt sistemine kayıtlı kişilerin adresleri dikkate alınacaktır.

5. Başvurular ilgili mevzuata uygun olarak Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) alınacaktır.

6. Adaylar ilan edilen işlerden yalnızca bir tanesine başvuruda bulunabilirler.

Sağlık Bakanlığı Kalıcı sözleşmeyle işe alınan personelin dağılımı 2023 (kontuarlar ve kontenjanlar)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu