Güncel Haberler

Rusya’da peş peşe saldırılar: Önce polislere sonra ise kilise ve sinagoga saldırdılar! Ölü ve yaralılar var

Rusya İçişleri Bakanlığı, daha sonra Mahaçkale ve Derbent kentlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıların gerçekleştirildiğini duyurdu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir sinagogun ateşe verildiği ve saldırganların polisle çatıştığı anlar görülüyor.

Sinagog Yanıyor

Açıklamada, bu kişilerin Derbent'teki Mahaçkale karakolu, kilise ve sinagoga saldırdığı, 7'si polis 9 kişinin öldüğü, 25 kişinin de yaralandığı belirtildi.

polis

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Derbent sinagogunda yangın çıktığı görülüyor.

Ekran görüntüsü_4

Saldırganların saldırının ardından beyaz bir araçla olay yerinden kaçtıkları iddia edildi.

Ekran görüntüsü_6

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Çatışmanın ardından sinagogda yangın çıktı ve itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Bölge yetkilileri ve soruşturma komisyonu üyelerinden oluşan bir ekip bir kriz ofisi kurdu. Rusya Soruşturma Komitesi tarafından bölgeye uzmanlar gönderilmesine rağmen, saldırganların kimliklerinin belirlenerek yakalanması için bölgede çalışma başlatıldığı bildirildi.

Ekran görüntüsü_5

KONSER SALONUNA YAPILAN SALDIRIDA 143 KİŞİ ÖLDÜ

Rusya'nın başkenti Moskova'da 22 Mart akşamı “Crocus Belediye Binası” konser salonuna silahlı kişilerce terör saldırısı düzenlendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde saldırganların otomatik silahlarla lobide rastgele ateş açtığı görüldü.

cr

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırıyı gerçekleştiren 4 teröristin de aralarında bulunduğu 11 kişinin yakalandığını duyurdu. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı salondaki çalışmaların tamamlandığını duyurdu.

crr

Korkunç saldırının ardından 143 kişi hayatını kaybetti.

(AA)

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Tokat!  Genç kadın süpermarket çalışanına dehşet yaşattı: Kafasını defalarca bu şekilde mobilyaya vurdu!Yer: Tokat! Genç kadın süpermarket çalışanına dehşet yaşattı: Kafasını defalarca bu şekilde mobilyaya vurdu!
4 kişiyi öldürmüştü!  Ürkütücü olayın görüntüleri ortaya çıktı4 kişiyi öldürmüştü! Ürkütücü olayın görüntüleri ortaya çıktı
Dijital telif hakkı yasası TBMM gündemine giriyor!  Google yetkilileri sunum yapacakDijital telif hakkı yasası TBMM gündemine giriyor! Google yetkilileri sunum yapacak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu