Güncel Haberler

ÖZEL | Münevver Karabulut cinayetinde yeni perde! Cem Garipoğlu’nun babasının ‘Mezar açılsın’ talebi sonrası flaş açıklama: ‘En kısa sürede…’

MYNET ÖZEL HABER | Cem Garipoğlu’nun babası Nida Garipoğlu’nun türbenin açılmasını istemesinin ardından son haberler gelmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi Cem Garipoğlu’nun Münevver Karabulut’u öldürmesinin ardından birçok cevapsız soru ortaya çıktı. Garipoğlu, Karabulut’u Bahçeşehir’de öldürdükten sonra cesedini parçalayıp Etiler’e bıraktı.

SON DAKİKA: KARABULUT AİLESİNİN AVUKATINDAN GARIPOĞLU AİLESİNİN TALEBİ SONRA AÇIKLAMA

İşte Dr. Rezan Epözdemir’in açıklaması;

‘Toplumun önemli bir kesimi Cem Garipoğlu’nun intihar etmediğini, cezaevinden kaçırıldığını iddia ediyor. Bu kadar çok idam edilen zanlının olduğu bir duruşmada bir mahkum veya hükümlünün cezaevinden kaçmasının çok zor olduğunu söylesek de toplumun her kesiminde Cem Garipoğlu’nun kaçtığına dair yaygın bir inanış var.

26147

“KAMU VİCDANI SON DERECE BOZULMUŞTUR”

Kamu vicdanı son derece rahatsız. Tabii bunda; Münevver Karabulut cinayetinin hemen ardından tek başımıza mücadele ettiğimiz adli tıp kurumundaki otopsi raporundaki skandallar, kolluk kuvvetlerine olay yerinde bulunan paraların rapora kaydedilmemesi ve kaybolması, en önemlisi deliller Kamera kayıtlarının bozulmadığı halde kırıldığına dair tutanak tutulmasıyla örtbas edilen cinayet, Cem Garipoğlu’nu yakalamak için gidenler, polisin Cem’in kaçmasına izin vermesi gibi skandallar, yargıdaki ret ve Garipoğlu aile mahkemesi hakimi ve başkanının daha önce açıkladığı beraat kararlarının da etkisi var.

Bu noktada müvekkil Süreyya Karabulut, Cem Garipoğlu’nun cezaevinden kaçırıldığı kanaatindedir. Mağdurun hayattayken kafasının gövdeden ayrılmasıyla işlenen cinayette, aileye başsağlığı bile dilemeden, kanlı kanepede mutlu ailenin fotoğrafıyla birlikte 5’i ölümcül 29 bıçak kesimi, testereler, kurbanın öldürüldüğü 3 Mart gününe ilişkin eğlence ve kamuoyuna açıklanan diğer mesajlar. Cinayetten pişmanlık duyulmaması da toplumda bu kanaatin oluşmasında önemli rol oynadı. Bu konuda Süreyya Bey’in şüpheleri son derece doğrudur.

61f0190345d2a0391831d46b

“9 YILDIR BUNUN İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Bu bağlamda Silivri Başsavcılığı’ndan çıkan delillerle sanat eserini kullanıyoruz. CMK. 172/2 ve 87/4 maddeleri uyarınca türbenin fetih yoluyla açılmasını talep ettik. Cem Garipoğlu’nun babası da 06.10.2023 tarihinde dilekçe vererek türbenin açılmasını talep etti. Başsavcılığın artık bir an önce soru işaretlerini netleştirmesi ve fetih türbesinin yapımına karar vermesi gerekiyor. Kamu vicdanı son derece rahatsızdır ve bu rahatsızlığı giderecek olan da yargı makamıdır. Hukukun üstünlüğü tam da bunun için vardır. Her iki tarafın isteği ve Babanın da rızası varken mezarlığın açılmaması hukuken ve pratik olarak kabul edilemez. Bu talepten sonra fetih ve defin işleminin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kamu vicdanı uyandırılmalı, maddi gerçekler ortaya çıkarılmalı, adalet yerini bulmalı. 9 yıldır bunun mücadelesini veriyoruz, hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.’

Günün önemli manşetleri

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kasım ayında denizin tadını çıkarın!  Hava sıcaklığı 30 dereceye yükseldiKasım ayında denizin tadını çıkarın! Hava sıcaklığı 30 dereceye yükseldi
WhatsApp mesajıyla duyuru! WhatsApp mesajıyla duyuru!
Blinken kucaklaşmak için harekete geçti… Bakan Fidan'dan yanıt gelmedi!Blinken kucaklaşmak için harekete geçti… Bakan Fidan’dan yanıt gelmedi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş