Güncel Haberler

Malatya Valiliği duyurdu! 3 gün süreyle yasaklandı, kente girişler kontrol altına alınacak

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin yıl dönümünde Valiliğin onayı olmadan düzenlenen her türlü etkinliğin 3 gün süreyle yasaklanacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Malatya Valiliği’nin onayı, Valilik ve Kaymakamlığın uygun göreceği etkinlikler ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anma etkinlikleri ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından resmi tatil, resmi anma ve törenler düzenlenecektir. kutlamalar, sportif, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla düzenlenen etkinlik ve toplantılar dışında, belirtilen konuların devamı olarak yapılabilecek her türlü eylem, etkinlik ve faaliyetler (miting, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, araç konvoyu, her türlü karşılama, veda, açık ve kapalı toplantılar, açlık grevi Açık ve kapalı alanlarda her türlü eylem ve faaliyet (toplantı, stant açılması, çadır kurulması, el ilanı ve broşür dağıtımı, poster ve pankart asılması, organizasyon yapılması gibi) imza kampanyaları) ve bu eylemlere destek amacıyla kentimiz sınırlarına araç ve kişilerin girişi İl Özel İdaresi tarafından yasaktır. 5442. Kanunun 11/A ve 11/C maddeleri uyarınca engelleme ile 5442 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17 ve 19 uncu maddeleri hükümleri uyarınca belirtilen hususların devamı niteliğindeki eylemler. 2911 sayılı Malatya ili genelinde faaliyetlerin (tüm dış ilçeler polis ve jandarmanın sorumluluk alanıdır) “05.02.2024 Pazartesi saat 00.01’den Çarşamba saat 23.59’a kadar 3 gün süreyle yasaklanmasına karar verilmiştir. 07.02.2024 .”

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Depremzedeler, yıkılan Ebrar alanının bulunduğu bölgede vefat eden yakınlarını andı!Depremzedeler, yıkılan Ebrar alanının bulunduğu bölgede vefat eden yakınlarını andı!
Sevgilisi onu başından vurdu!  Hayati tehlike devam ediyorSevgilisi onu başından vurdu! Hayati tehlike devam ediyor
Hatay'da kaza!  Polislerin bulunduğu midibüs devrildiHatay’da kaza! Polislerin bulunduğu midibüs devrildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu