Güncel Haberler

İnsan kaçakçılığı şüphesiyle Fransa’da tutulan uçak, 276 yolcusuyla Hindistan’a vardı

İnsan kaçakçılığı suçlamasıyla Fransa’da tutulan uçağın 276 yolcuyla Hindistan’a geldiği öğrenildi.

REKLAM

İnsan kaçakçılığı soruşturmaları nedeniyle Fransa’da tutulan kiralık uçağın, sabahın erken saatlerinde 276 Hintliyle birlikte Hindistan’a ulaştığı bildirildi.

Bölge yönetimi, 303 yolcudan 276’sının Mumbai’ye geldiğini, 25 yolcunun ise Fransa’ya sığınma talebinde bulunduğunu açıkladı. Ayrıca söz konusu kişilerin Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı’nda mülteciler için oluşturulan özel bir alana nakledildiği de kaydedildi.

Paris Savcılığı, Perşembe günü Champagne bölgesindeki Chalons Vatry Havalimanı’nda durdurulan 300 Hintli yolcuyu taşıyan uçağa el konulmasına ilişkin yasağın kaldırıldığını duyurdu.

Hindistan büyükelçiliği ayrıca Fransız yetkililere, Hintlilerin evlerine geri dönebilmelerini sağladıkları için teşekkür etti.

İsimsiz bir ihbar üzerine uçak durduruldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Fujairah havalimanından havalanarak Orta Amerika ülkesi Nikaragua’nın başkenti Managua’ya giden, yaklaşık 300 Hindistan vatandaşıyla birlikte Rumen şirket Legend Airlines’ın uçağı Chalons’a devredildi. Yakıt ikmali yapmak için Fransa’nın Champagne bölgesindeki Vatry havaalanına. Perşembe günü indi.

Fransız yetkililer, isimsiz bir ihbara dayanarak, insan kaçakçılığından şüphelenildiği için uçağın kalkışına izin vermedi.

İnsan kaçakçılığı yaptığından şüphelenilen bir suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında uçaktaki iki yolcu gözaltına alındı.

Legend Havayolları avukatları, soruşturma kapsamında uçağın 15 kişilik mürettebatının sorguya alındığını ve serbest bırakıldığını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu